Bir gün uçmayı öğrenmek isteyen biri ilk önce ayağa kalkmayı, yürümeyi, koşmayı, tırmanmayı ve dans etmeyi öğrenmeli; hemen uçmak isteyip uçamaz.

Friedrich Nietzsche

Bu kurs mühendislik laboratuvarlarında Yükseköğretim Öğretim Elemanları için etkileşimli sanal araçların yardımıyla öğrencilerin öğrenim deneyiminin kalitesini etkili bir şekilde geliştirmek amacıyla özel olarak hazırlanmıştır.

Bu kurs, size uygun olan herhangi bir zamanda sabah, öğlen, akşam veya günün herhangi bir vaktinde, erişebileceğiniz ücretsiz bir kurstur. Çevrimiçi öğrenme, bilgileri tamamen elde etmeniz için size daha fazla zaman sunmaktadır.

Kursa ne kadar zaman ayırmanız gerekiyor? Hayatta ve iş dünyasında olduğu gibi, kendinize hedef belirlemek size fayda sağlayacaktır. Kurs altı modül olarak hazırlanmıştır ve her modül detaylı bir şekilde keşfetmeniz ve daha iyi anlamanız için tasarlanmıştır.

Kurs modüler bir yapıya sahiptir ve seçtiğiniz herhangi bir modüle göz atabilirsiniz; ancak ilk önce kurs tanıtımına bakarak başlamanızı ve sonra önerilen 1 ile 6 arasında sıralanan modülleri takip etmenizi öneririz. Her modül konu üzerine ana bir sunum içerir ve videoları, katılımcı rehberini ve alıştırmaları içeren ekstra kaynaklar dizisini içerir.