ESCOLA kurs müfredatı ve içeriği, mühendislik laboratuvarlarını daha çeşitli ve faydalı kılma amacıyla  kullanan öğretim elemanlarını öğretim teknolojilerini kullanmaya teşvik etmek ve öğretim sürecini kolaylaştırmak için sınıfta kullanılmak için tasarlanan, sanal ve etkileşimli kaynak içeren ve öğrencilerin öğrenim deneyimini geliştirmek için hazırlanan açık kaynaklı eğitim serisidir.

Bu program mühendisliğe yönelik ilgili ve dijital pedagoji alanında bilgi sahibi olan uzmanlar tarafından hazırlanmıştır.

Etkileşimli öğrenme deneyimleri, bir konunun anlaşılmasını sağlayarak ve öğrenmenin kalitesini arttırarak, öğrenci katılımını ve katılımın etkisini arttırdığı gözlemlenmektedir. Mühendislik sektörünün karşılaştığı bir diğer durum ise yükseköğretim eğitimcilerinin dijital pedagoji yetkinliklerinin eksik olması ve birçoğunun klasik eğitim yöntemlerini tercih etmeleridir. ESCOLA kursları, kapsamlı ve etkileşimli öğretim yaklaşımlarını ve dijital öğretim yöntemlerini öğrencinin öğrenimini zenginleştirmek için eğitimcileri teşvik etmeyi amaçlamaktadır.

Kurs, tamamıyla bir müfredat olarak veya parçalar halinde başka kurslar için ek bir araç olarak kullanılabilir. Bütün materyaller açık kaynak olarak sunulmuştur ve kurs, her bir bölümü için çeşitli örnek olaylar ve öğrenme etkinlikleri gibi konu ile alakalı çevrimiçi ek materyaller sunmaktadır.

Bazı öğrenciler içeriği bireysel hızlarıyla öğrenmek istediği için bütün modüller ve ek etkinlik kaynakları aynı anda çevrimiçi olarak hizmete sunulmuştur.

Öğretim elemanları ve diğer eğitmenler kursları ücretsiz olarak kullanabilirler. Kurs, kişisel uzaktan eğitim kursu olarak kullanıldığı gibi bir sınıf ortamında da kullanılabilir bir yapıya sahiptir.

Kurs İçeriği

ESCOLA müfredatı modül adı verilen altı parçaya bölünmüştür. Her biri kapsamlı ve etkileşimli öğretim yaklaşımlarının farklı yönlerine ve dijital öğretim araçlarına, nasıl kullanılacaklarına ve faydalarına odaklanmıştır.

Modül 1: Dijital Entegrasyon

Modül 2: Yenilikçi Öğretim

Modül 3: Uzaktan Eğitim

Modül 4: Laboratuvarlar için 3D Simülasyonlar ve Videolar

Modül 5: İşbirlikli Öğrenme ve Sanal Ortamlar

Modül6: Açık Eğitim Kaynakları

Powerpoint/PDF sunumu-

Önerilen bir kurs materyalleri etkinlikleri ve ana konuları içermektedir. Eğer bu kursa/modüle ilk defa katılıyorsanız buradan başlamanız önerilir.

Ek Kaynaklar-

Bu kaynaklar sizin öğrenme deneyiminizi geliştirecek ve her bir modülden öğrendiklerinizi zenginleştirmek için ek okuma kaynakları sağlayacaktır.

Mini Sınavlar

Her modülün sonunda bilginizi test etmeniz için sorular bulunmaktadır.

Modül materyallerini (PowerPoint veya ek kaynakları) zip dosyası olarak indirebilirsiniz.

Materyalleri herhangi bir sırada kullanmanız gerekmemektedir. Kursun tamamını kullanmanız önerilmesine rağmen eğer özellikle bir konuya odaklanmak istiyorsanız, istediğiniz konuya atlayabilirsiniz.

Kursun Müfredatını ve İçeriğini İndirme

Lütfen kursu indirmek için aşağıdaki linke tıklayın. Dosyayı basitçe indirmek için indirilmiş zip dosyasına sağ tıklayın ve işletim sisteminize göre “un-zip” veya “uncompress” seçeneklerini seçin.